BERAT BOZKURT

Arayüz Tasarımcısı & Arayüz Geliştiricisi

Tanıştığımıza Memnun Oldum #Mim
Eyl 03, 2015 - 15 Yorum

Merhabalar, 1 hafta içerisinde çevrimdışıydım. Nedeni yine her zaman olduğu gibi hosting sorunları yüzünde sitem/sitelerim kapalı kaldı belli bir süre sonra ve yine kapanmaması dileği ile karşınıza çıkma fırsatı bulabildim :)

Sık Kullanılanlar da bulunan Bloglar kategorisi içindeki siteleri teker teker açtım ve neler var neler yok diye incelerken birden Mert Can‘ın Hayatta Doğru Kişilerle Tanışmak başlıklı yazısına girdim ve çok güzel bir konu olduğunun farkına vardım. Ben de kendisinden izin alarak bu konu ile ilgili bir mim başlatacağımı söyledim ve o da sağ olsun izin verdi :)

Şuana kadar ilk defa bir Mim başlatmış oluyorum. Onun heyecanı da üstümde diyebilirim -aslında öyle bir heyecan yok ama genelde böyle olur diye bende yazayım dedim – Bu mim’i ben başlatacağım için olduğunca fazla bir kişileri mimlemeyi düşünüyorum. Böylelikle herkese ulaşmış olur ve konu hakkındaki düşüncelerini dile getirmiş olur, en azından öyle düşünüyorum.

1. Oğuzhan İsa Temiz 

Nerede ve nasıl tanıştığımızı hatırlamıyorum ama kendisi 11 numara adamdır. Projelerimi danıştığım, yaptığım temalarda fikir alış verişi yaptığım, açtığım sitelerde neler yapıp neler yapmayacağımı danıştığım ve SEO uzmanı olduğu için seo hakkında sorularımı sorduğum ve fikir aldığım birisidir. Gerek maddi gerekse manevi desteğini hiç eksik etmedi. O yüzden onu listenin 1. sırasını yazmak istedim ve yazdım da :) Burada şükranlarımı sunarım kendisine :)

2. Enes Aktaş 

Yine nerede ve nasıl tanıştığımı bilmediğim diğer bir isim. Diğer tasarımcıları aksine sıcak kanlı ve sohbet edilesi biridir kendisi. Ne zaman tasarım yapsam yani yapmaya kalkışsam kendisine sorarım. Tabii hiç bir zaman da beğendiği olmaz orası ayrı :) Yaptığı tasarımları örnek aldığım, çekmiş olduğu videolar ile bilgime bilgi kattığım birisidir -vay be ne cümle kurdum öyle :) -. Yapamadığım yerleri, yapmaya çalıştığım kısımları öğretti, örnek gösterdi onu da unutmamak lazım.

3. Durmuş Kavcıoğlu

Kendisi eski öğrencim olur :D Şaka bir yana… O da bir Angaralı bebesi. Durmuş tasarım işleri ile uğraşıyordu. Ne zaman bir tasarım konusunda isteğim olsaydı soluğu onda alırdım. Sağ olsun kırmazdı hiç bir zaman. Beraber domain ticareti yaptık, ben onda bildiğim konularda yardımcı oldum, o da bana yardımcı oldu. Böyle devam eden bir kardeşliğimiz vardır. Bu arada yakışıklıdır he haberiniz olsun :) Fotoğrafları yeter kendisinin.

4. Mert Can Eyriyer

Tanışıklığımız 2-3 ay olmuştur herhalde. Tam bilmiyorum ama fazla da önemi yok neredeyse uzun zamandır tanışıyormuşuz gibi. Mert’i neredeyse girdiğim her blogun yorum kısmında görüyorum. Girdiğim her blogun altında görünce merak ettim ve gittim facebook’tan ekledim. İyi ki de eklemişim. O da bir tasarımcı… Yaptığım tasarımları ona da atarım, onun da görüşünü ve fikrini alırım. İyi biridir.

5. Tahsin Sungur

Tahsin Bey‘i tanımadan önce havalı, egolu biri diye yaklaştım. Ön yargılı davrandım yani. Ama öyle biri olmadığını mesajlaşarak öğrendim. Kendisi muhabbet adamı :D Blogunu da takip ediyordum, yazılarını okuyordum ve yorum yapıyordum. Yorum yapıyordum ki gelsin bloguma görsün ve yorum bırakıp beni mutlu etsin istiyordum. Çünkü onu blog dünyasında özendiğim kişiler arasında ilk sıralardı. Onun yorum yapması benim için önemliydi. Tanıştıktan sonra da yorum yapmaya da başladı. Belli mi olur belki buna da yorum yapar :P

6. Yusuf Bakır 

Enes Aktaş sayesinde kendisini facebook’tan arkadaş ekledim. Kodlama konusunda sıkıntım oluyordu. Genellikle ve çoğunlukla Js konusunda. Js olduğu zaman ve bir de yapamadığım zaman gittiğim ilk kişidir. Sağ olsun ters çevirmiyor ve yardımcı oluyor. Codepen sayfasını ziyaret etmenizi öneririm. Hover hükümdarıdır kendisi. Yaptıklarına söylenecek laf bile yok.

7. Emre Aras

3-4 gün önce r10 da konu açtım. Her halde orada görmüş ve beni skype’den eklemiş. Sponsor hosting arıyordum 3-4 gündür. O da sağ olsun skype’den ekledi ve olduğundan fazla yardımcı oldu. İstediğim özellikleri söyledim ve istediklerimden fazlasıyla yardımcı ve destek oldu. Daha bugün tanıştık ve tanıştığıma memnun oldum diyebilebileceğim birisidir.

8. Ramiz Tayfur

Pek fazla tanımıyorum ama mesajlaşmıştık biraz. Bir kaç soru sorup tavsiyelerini almıştım. Neden eklemiştim diye kendime soruyorum da aklıma direkt blog yazıların altına yaptığı yorum sayesinde ekledim. Çünkü yorumdaki resmi çok dikkatimi çekmişti. Sadece o eklememi sağladı.

Unuttuğum birileri var mı diye biraz facebook’a, twitter’a ve sık kullanılanlara bakayım.

9. Arif Erdem 

Tasarımcı bir abim. Yanlış hatırlamıyorsam facebook’ta wordpress tema ve tasarım üzerine kendisini geliştirmek isteyen arkadaşlara yardımcı oluyordu. Ben de oradan eklemiştim. Sağ olsun istediğim fonksiyonlara sahip bir tema verdi ve inceleyip bir şey öğrenmeme vesile oldu. Keşke bir de her daim yazı yazsa. Yazsın ki okuyalım.

10. Safa Paksu

Tanışmadık ama istek yolladım bugün kabul etmişti. Twitter’dan takip ettiğim birisidir. Blogları tek bir uygulama üzerinde toplayan bir uygulama yapmıştı, onun ile ilgili bir tweet atmıştı. Bende altına “Yeni bloguma uygulamada görmek isterim” diye cevap atmıştım. O da bana “Daha zamanı var” diye bir cevap verdi. Ben yazılarımı yazmaya başladım ve kendi twitter hesabında “Takip edilesi güzel bir blog yayın hayatına merhaba demiş” diye tweet atarak çok sevindirdi beni :) Buradan tanıyorum yani.

Listemde başka kişiler bulamadım. Tam tamına 10 kişi. Yeterli bu kadar herhalde. Aslında bu yazıyı gündüz yazmak isterdim ama gündüzleri fasulye satıyoruz, onun ile uğraşıyorum o yüzden fırsat bulamıyorum. Neyse geç olsun güç olmasın :) Bu mim’i Oğuzhan İsa Temiz, Tahsin Sungur, Ramiz Tayfur, Safa Paksu, Durmuş Kavcıoğlu, Enes Aktaş, cevaplarsa Arif Erdem, Ayhan Korkmaz, Fatih Özdemir. Fazla uzatmayalım en iyisi oyunu kurup gerisini size bırakıyorum. Cevaplamanız dileğiyle. Görüşmek üzere.

15 YORUM
 • Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim Berat abi :) Ne yazsan sıkılmadan okuyorum. Harbiden güzel mim çıkarttın :) Listedeki çoğu kişiyi tanıyorum. Çok değerli insanlardır. Tanımadıklarımla da tanışmak isterim…

  • Berat

   Cevapla

   Eyvallah kardeşim eksik olma. Tanıman gerekli kişiler bence bir adım at.

 • Eyvallah la :D ama neden bende twitter hesabım yazıyo sitem yazmıyor onu anlamış değilim :p

  • Berat

   Cevapla

   :D Siten mimlediğim için orada yazdım. Twitter hesabını takip edenler olur falan onun için ekledim. Düzeltiriz sıkıntı yok yok. :D

 • Çok teşekkür ediyorum abicim :). Tanıdığım en genç girişimcilerden birisin sanırım :). Sonuna kadar destek tam destek !

  • Berat

   Cevapla

   Eyvallah abi eksik olma :)

 • Blog yazmanın belkide en iyi yanlarından biriside yeni kişilerle tanışmak ve bunların kafa dengi olması :)

  • Berat

   Cevapla

   Aynen, blog yazarak bir çok kişiyle tanışma fırsatı buluyoruz hatta arkadaş,kardeş bile olabiliyoruz.

 • Umarım hayatında her zaman doğru kişilerle tanışmaya devam edersin. Güzel mim olmuş ;)

  • Berat

   Cevapla

   İnşallah. Teşekkür ederim :)

 • Bu yazıda bahsettiğin birçok insanla muhabbet içerisindeyim ve gerçekten iyi insanlar, hepsini tanıdığıma memnun oldum, tabii seni de kardeşim. Hakkımdaki düşüncen beni mutlu etti, sağolasın :) Yazılarına yorum atamasam da biliyosun ki takip içerisindeyim seni, her gün ziyaret ettiğim siteler arasındasın :)

  Sevgiler.

  • Berat

   Cevapla

   Aynen abi, harbiden iyi insanlar. Eyvallah abi, Bilmez miyim abi, sağolasın :)

 • Geç de olsa cevaplayabildim. Güzel bir konu oldu bu. Takip edilecek kişiler buluyor insan :)

  • Berat

   Cevapla

   Gördüm, cevapladığın için çok sağ ol :) Aynen, yeni insanlar ile tanışmaya vesile olur inşallah.

 • Benimde yakından takip ettiğim blogların da yazınızda yer alması güzel olmuş. Bu arada yeni bloglarıda sayenizde keşif ettim. Muhteşem güzel bir mim olmuş kaleminize sağlık

YORUM YAZABİLİRSİN