BERAT BOZKURT

Arayüz Tasarımcısı & Arayüz Geliştiricisi

Neler Yapıyorum ? Aklımda Neler Var #4
Ara 26, 2015 - 4 Yorum

Yazacak bir şey olmayınca serilere devam ediyor insan. Benim şuanda yaptığım gibi. Serinin bir önceki yazısına gitmek istiyorsanız tam olarak buraya tıklamanız yeterlidir. O yazıya gittikten sonra da diğer yazılara gitmiş olacaksınız. Böylece bir döngü kurmuş oluyorum. Nasıl ama ? :)

 

Yazı yazmadığım sürece YGS sınavına çalışıyorum. Ve okul sınavlarına da çalışmaya özen gösteriyorum. Desem yanlış olmaz çünkü her zaman en az 1 saat en çok 2,5 saat çalışıyorum, bu bir gerçek. Ama çoğunlukla bilgisayar başında vakit geçirdiğim doğrudur. 2. yazıların ilk sınavını perşembe günü (24 Aralık 2015) Psikoloji dersinden sınavımızı olduk.

 

Bu arada ilgimi çekmeyen, tercih etmediğim kitapları okur oldum. Edebiyat dersi sayesinde :) Nedense şunu farkettim ve kitapların başı nedense beni sarmadı hiç. Ortalara doğru geldiğim zaman kitap sarmaya başlıyor ve kendimi birden olayın içinde sinema izler gibi izliyorum. Okudukça kafamda hayaller şekilleniyor. Bu olay aslında hoşuma gidiyor.

 

Performans Görevlerini de getirme tarihleri az kaldı. Bir yandan da onları yetiştirmeye çalışıyorum. Aslında yetişir de son günler de yapmak adetim olduğu için böyle bir cümle kurdum :)

 

Önümüzdeki hafta sınavlar başlıyor ve onlara hazırlık başladı. Matematik sorun değil ama sözel dersler de sıkıntım var. Onlarda ne yapacağım hala düşünüyorum. Çalışmak cepte ama ezberleme kısmı… -artık cümleyi siz bitirin. 3 noktayı koydum ben-

 

Neler yapacağım konusuna geldiğimiz zaman ise android öğrenme kısmını bitirmek istiyorum artık. Henüz bitiremedim dersleri. Günlük 8 saat ders görünce okulda öğrenme zorluğu çekiyorum okul sonrasında. Ona da bir çare bulacağım gibi ama artık hayırlısı.

 

Ha bu arada da yazıda ilk kez bu kadar çok paragraflı, paragrafın içerisinde az cümle kuruyorum. Neden böyle oldu bilmiyorum ama güzel oldu gibi, her olayı farklı bir paragrafta vermek. -Enter, bir sonraki paragrafa geç-

 

Bugün de cuma olduğu için, yarın tatil olduğu için, hafta da okulun son günü olduğu için, biraz rahatlayacağım için açtım film izledim. Aamir Khan’ın “Her Çocuk Özeldir” filmini izledim ve gerçekten harikuladenin de fevkindeydi. Film anlatma gibi bir özelliğim yok. Bir şey anlatamıyorum öyle konularda. Zaten google de araştırma yaparak film hakkında bilgi alabilirsiniz. Ama filmden öğrendim ki -daha önceden de biliyorum ama film sayesinde bu duygun pekişti- her çocuğa kendi özelliğiyle bakmak, kendine özgü becerilerini ve duygularını göz önüne almak gerekiyor.

 

Yazıyı yazmadan önce bu kadar kelime sayısı olduğunu düşünmüyordum (350 kelime sayısı). Hadi görüşürük. İnşallah bloga değişik yazılar gelmesi dileğiyle hoşça ve sevgiyle kalın.

4 YORUM
 • Şu paragraf konusu gerçekten güzelmiş ya :D İnsanın gözü korkmuyor, hemencecik bitiveriyor. Sınavlarda başarılar abi :)

  • Berat Bozkurt

   Cevapla

   Aynen, artık korkuya son! :D Eyvallah sana da

 • Açıkçası kitap okuman takdir edilecek bir davranış. Tabi bunu ders olarak görmeyerek içinden gelerek yapman çok daha büyük önem arz ediyor.

  • Berat Bozkurt

   Cevapla

   Sevdiğim tarza kitap okumaları, içten gelerek okuyorum tabii ki :D

YORUM YAZABİLİRSİN