BERAT BOZKURT

Arayüz Tasarımcısı & Arayüz Geliştiricisi

Neler Yapıyorum ? Aklımda Neler Var #3
Kas 15, 2015 - 8 Yorum

Yazacak bir şey olmayınca bu yazı serisine bir yazı daha ekleyeyim ve 3 olsun dedim. Dedim ve oldu. Yazı serisinin bir önceki yazısına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bu aralar yapacak değişik bir şey yok. Aynı şeyler devam ediyor ama çalışma düzeni ve plan bozuldu diyebilirim. Yeni düşünceler edindim ve değişen kararlarım oldu.

 

Dün yani bir kaç dakika önce olan bugün -cümle karışık oldu bayağı ama 2 kere tekrar edin anlarsınız-. DevFest Ankara etkinliği vardı. 2-3 gün önce gideceğim diyordum ama nedense Cuma akşamı kararım değişti ve gitmedim. Nedense gitmek istemiyordum ve önümüz sınav haftası olduğu için çalışmaya koyuldum. Aynı zamanda da gerçekleştirmem gereken birtakım işlerim vardı onlar ile uğraştım ve uğraşmaya da devam ediyorum. Bu yüzden etkinliğe gitmedim. Artık başka etkinliklere diyelim ve bu paragrafı bitireyim.

 

Şuan bulunduğunuz blogtaki temada eklemem gereken ve yapılmayı bekleyen sayfalar var ama onlara uygun vakit ayıramıyorum. Ayırsam iyi olacak aslında ama ayıramıyorum be. Aklımda olan ve eklense güzel olacak olan bir kaç kısım var, artık hayırlısı.

 

O değilde canım çok acayip şekilde patates gözlemek istiyor be. Aşağıdaki gifteki gibi ateşi yakacaksın, üzerine patatesleri. Daha sonra da “Ver Allah ver, patates ver pataaatess!” deyivericeksin ama arkadaşlar yok ki gözlesek.

5721cf22342197.56311656e474a

Aklımda proje(ler) vardı bildiğiniz veya bilmediğiniz gibi. Onlar hakkında kafa patlatıyorum. Ama bildiğiniz gibi kafa patlatıyorum. Plan hazırladım ve hazırlamaya devam ediyorum. Diğer yandan arayüz tasarım için gerekli olan araştırmaları ve taslakları hazırlıyorum. 1 proje için 3-4 tane tema gerekiyor. Onun için bayağı bir gayret gösteriyorum elimden geldiği kadarıyla. En azından bitirirsem ve elimin altında hazır bir şekilde olursa daha sonradan beklemekle uğraşmayalım.

 

Daha önceki yazılarımdan da bildiğiniz gibi Android öğreniyorum. Daha doğrusu öğrenmeye çalışıyordum. Hala da devam ediyorum ama Android Stuido‘yu açacak vaktim yok ne yazık ki. Öğrenme işine bir süreliğine ara verelim. Tekrar eski halimize dönersek boş zamanlarımızın olduğu vakitlere, tekrar bakaruk.

 

Yarın sınav haftasına giriş yapacağız ilk gün İngilizce sınavı ve diğer günler, günde 2 defa olmak şartıyla sınav olacağız :) Matematik, Almanca, İngilizce (70%) bende diyebilirim ama diğerleri için durum aynı değil. Onlara çalışmak gerekiyor yoksa olmuyor. Bir diğer yandan da YGS‘ye çalışmaya şimdiden başladık. İlk dönem 3-4 dersi bitirip ikinci dönemde geriye kalan derslerin ygs testlerini bitirirsem seneye sadece LYS‘ye çalışmam yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Düşünmekle kalmıyorum, deneyeme başladım. 1.5 sene görüşürüz. Düşünme işlemi başarılı ya da başarısız sonuçlandığını o zaman yazacağım yazıda göreceksinizdir diye umuyorum :)

 

Tam belli değil ama moda siteleri üzerine bir tasarım yaptım. Onu kodlarsam eğer satışa sunacağım. Bu sefer farklı bir stil olarak görüyorum. Eski temalarımda olduğu gibi değil, yaptığım tarız “Bu tarz benim” dedirtecektir bana.

 

11. Sınıf öğrencisi, Matematik meraklısı Berat Bozkurt

Saygılarımla…

8 YORUM
 • Yazı nefis olmuş da, o aradaki matematikleri hiç sevmedim :D Lanet olsun, sebebi neydi ki?

  • Berat

   Cevapla

   Matematik candır can. Hele tahtaya yazılan soruyu kalem kullanmadan yapmak ayrı bir dünyadır ;) Bilmem anlatabiliyor muyum ? :D

   • Yok… O işlere çok uzağım ben abi :D Yabancı dilde hocayla karşılıklı muhabbet etmek de apayrı bir dünya :D

    • Berat Bozkurt

     Cevapla

     haha öyle olsun bakalım :)

 • Yazacak bir şey bulamayıp bu şekil güzel bir yazı ilgi çekici aslında tebrik ederim. Başarılar dilerim.

  • Berat Bozkurt

   Cevapla

   Teşekkür ederim görüşün için :) Başka çare yok ne yapalım :) Eyvallah.

 • Dikkate değer paylaşımınızdan dolayı sizi tebrik ederim, çalışmalarınızda başarılar dilerim

  • Berat Bozkurt

   Cevapla

   Ben de düşünceleriniz ve yorumunuz için teşekkür ederim :)

YORUM YAZABİLİRSİN