BERAT BOZKURT

Arayüz Tasarımcısı & Arayüz Geliştiricisi

Neler Yapıyorum ? Aklımda Neler Var #2
Eki 04, 2015 - 6 Yorum

Uzun zamandır bu yazı dizesini devam ettirmiyordum. Bu aralar yazacak bir şeyim yoktu. Ben de böyle bir yazı yazıyorum, yazma gereği duydum nedense. Neyse giriş bölümünü fazla tutmayalım ve yazımızın asıl konusuna giriş yapalım.

Hop 1 dakika duralım orada. Bir şey fark ettim de ilk kezMerhabalar” demeden başladım. Şimdi ayıp olmasın diye Merhaba diyeyim :)

 

Bildiğiniz üzere Eğitim Öğretim yılı başladı ve 1 haftayı devirdik bile şimdiden saymaya başladık :).

 

Belki biliyorsunuzdur belki de bilmiyorsunuzdur. Lise 3‘e yani 11. sınıfa geçtim. Biz bu sene alan seçimi yaptık ve sayısal‘ı seçtim ben de. Hem matematiği sevdiğim için hem de ileri de olacağım meseleğe girebilmem için bu alan gerekiyordu. Ama daha çok matematiği sevmem etkili oldu 70% oranda :) İşte Alan seçtiğimiz için de eski sınıfımız dağıldı, yeni sınıfta yeni kişiler ile birlikte okuyoruz, eğitiliyoruz.

 

Okula gittiğim zaman eski sınıftaki arkadaşım/arkadaşlarım vardı sadece onun/onlar ile takılıyordum. Diğer kişiler ile konuşmaya, alışmaya başlamam için biraz zaman gerekiyor. İlk kez beraber aynı sınıfta olduğumuz için fazla sıcak kanlı olmadığım için hemen kaynaşamam. Kaynaşmam için biraz zaman gerekiyor 1-2 ay ya da daha fazla 1 dönem gibi :)

 

Bu seneden çalışmaya başladım üniversite sınavları için. Hedefim büyük de :) İTÜ Bilgisayar Mühendisliği istiyorum. İnşallah hayaller ve hayatlar örneği benim için de geçerli olmaz :) Araştırmalarıma göre Türkiye de ilk 4 bin içerisinde olmam gerekiyormuş :) Bunun üzerine kolları sıvadım ve günlük en az 3 saat çalışıyorum. Bu arada hemen size programımı da söyleyeyim. Hafta içi her gün okuldan geldikten sonra 1-2 saat bilgisayar başındayım kafa dağıtmak için. Daha sonra en az 3 saat ders çalışacağım. Eskiden sınavlarda 1 saat çalışırdım neredeyse ilk kez böyle bir şey yapacağım benim için de ilk olacak yani :) İnşallah zorlanmam. İşte böyle program yaptım. Bu sene YGS sınavı için hazırlanıyorum. Test çözüyorum. Bu sene YGS bitirdikten sonra diğer sene de LYS‘mi ne her neyse ismi. Daha gireceğim sınavın ismini bile bilmiyorum :D İşte en son gireceğim sınava da seneye çalışacağım. Böyle düzenli bir şekilde İnşallah istediğim üniversiteyi kazanırım :)

 

Yukarıda da demiştim. Bu sene okuldan geldikten sonra bilgisayar başındayım diye. Bilgisayar başında olduğum sürece Android öğreniyorum. Okul başlamadan önce bilgisayarıma format bile atmıştım. Okula hazırlık için :) Çünkü okul zamanı Android’i iyi bir şekilde öğrenmeyi başarabilirsem benim için çok güzel, iyi ve hoş olacak :)

 

Bu yazımızın da sonuna gelmiş bulunuyoruz ve bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle hoşça kalın diyorum ve veda nokta(.)sını koyuyorum.

Not : Bu arada sitemde kullandığım gif’lerin çoğunluğuna https://www.behance.net/gallery/26298397/Yesilcam-Cinemagraph-1 adresinden ulaşabilirsiniz.

6 YORUM
 • Okulun kapanmasına 257 Gün, 11 Saat… :D İnşallah hedefine ulaşırsın abi. Çok iste, çok çalış, emeğinin karşılığını mutlaka alırsın :) Ara sıra android’i bırak, css’de alıştırma da yap. Unutacak kadar bırakma :D

  • Berat

   Cevapla

   Oha sen ne yaptın Mert :D İnşallah, kolları sıvadık işte :) CSS unutulmaz, android bırakılmaz. HTML’e laf yok, Tasarımsız olmaz. Off be ne yazdım öyle :D

 • İnşallah hedeflediğin üniversiteyi kazanırsın.

  • Berat

   Cevapla

   Hayırlısı ve İnşallah :)

 • Sınav aslında boş.Direk olarak üniversiteye alsalar keşke.Hakkında hayırlısı olur inşaallah.

  • Berat Bozkurt

   Cevapla

   Aynen öyle, keşkee. Hakkımızda hayırlısı

YORUM YAZABİLİRSİN