BERAT BOZKURT

Arayüz Tasarımcısı & Arayüz Geliştiricisi

Neler Yapıyorum ? Aklımda Neler Var #1
Ağu 10, 2015 - 9 Yorum

Merhabalar, bloguma özel bir yazı dizisi oluşturmak istedim. Sadece sitemde olmasını istediğim için böyle bir başlıklı yazıya girdiniz. Belki başka bloglarda vardır. Hiç rast gelmedim şimdiye kadar, her neyse. Bu zamanlar yoğunluktan bir şey yazamaz, yapamaz oldum neredeyse. Elime gelen işler olsun, proje için uğraşlar olsun her iki taraftan da sıkışık bir şekilde yaşıyorum resmen. Bende yazacak bir şey olmadığı için 3-4 dakika önce aklıma böyle bir şey geldi ve hemen gidip “Yazı Ekle” linkine bu yazıyı eklemek için tıkladım. Bu yazının sürekliliğini de burada belirteyim. Böyle yazılar her zaman gelmeyecek. Arada sırada aklım estiğince yazacağım bilginize!

10563557611d00a779f437c9ef97d384

Bu bir hafta ve geçtiğimiz hafta içerisinde freelance olarak gelen işleri yapmak ile meşguldüm. Elimdeki işleri bitirdikten sonra da bir süre projem ile araştırmalar, görüşmeler yaptım. Bu arada android öğrenmeye pek zaman harcayamadım bu kötü oldu.

 

Freelance olarak aldığım işlerde hem yeni şeyler öğrendim hem kendimi geliştirme fırsatım oldu hem de internetten bir şey kazanmış oldum. Neden İnternet Sektöründeyim adlı mimde de anlatmıştım. İnternet sektöründeyim çünkü işimi seviyorum. Orada yazmıyor ama yaşıtlarım zor bir işe girerek çalışıyor ama ben evimde, bilgisayarımın başında oturarak bir kazanç elde edebiliyorum. Bu yüzden internet sektörünü seviyorum ve böyle de giderse sevmeye de devam edeceğim gibi görülüyor. -Bu cümleyi zor bitirdim. Bir yandan yazı yazıyor diğer yandan sineği kovmaya çalışıyordum. Gitmiyor da utanmaz.-

 

Aklımda neler var kısmına gelelim. Blogum için bir android uygulaması yapmak var. Neden ve nasıl doğduysa artık. İlk uygulamam kendi sitemin kendi blogumun uygulaması olmasını istedim ve olacaktır. Çünkü hedefimi koydum. Bu yaşıma kadar bir hedef koydukça başarıyorum, İnşallah da başarmaya devam edeceğim. Çünkü kendime hedef(-ler) koydukça başarıyorum ya da başarmaya o kadar daha yakınlaşıyorum.

 

Daha önceden devam ettiğim ve hala da devam ettiğim bir şey var. Aslında bunu yazmak istemiyordum ama ellerime engel olamadım. Projem için fiyat araştırması yapıyorum ve hala da bu araştırma devam etmekte. Bir kaç güne araştırmayı son bulup projeyi gerçekleştirmeye yavaş yavaş başlayabiliriz.

 

Yazıyı bitirmeden de şuraya ekliyim. Facebook‘ta blogumuza ait sayfa açtık sizi de orada görmek isteriz. Eğer sitemizi takip edenler varsa yoktur ama yine de beğenmenizi istiyorum. Beğenmek için bu cümlenin sonuna tıklayın. Buraya 

Facebook sayfamız olduğu gibi twitter’dan kişisel hesabımı da takip edebilir, yaptığım ve paylaştığım sözleri orada da takip etme imkanına sahipsiniz. Hatta takip etmeniz için en iyi platform orası. Burası

 

Hadi kalın sağlıcakla. Görüşmek üzere. Ha bu arada beğendiğiniz bir söz, okunması gereken bir yazı falan varsa benim ile iletişime geçerseniz sevinirim.

9 YORUM
 • Kendine hedefler koyup peşinden gidiyo olman güzel bişey. Telefonum iOs ama Android bi tablete sahibim, uygulaman çıktığı zaman ilk testerlardan olmak isterim :)

  • Berat

   Cevapla

   Bir işe başlamadan önce kendime hedef koyuyorum genellikle. Çıktığı zaman uğrayacam sana abi :)

 • Mobil işler hep daha zor abim :) Mobil uygulama çizmek de kodlamak da :D Hedef belirlemek ve sonunda o hedefe ulaşmak çok gurur verici bir durum, birbirimize çok benziyoruz o konuda. Bu arada ben de test ederim uygulamanı bitirince :D

  • Berat

   Cevapla

   Aklına koyduysan pek de zor sayılmaz be :) Tamamdır seni de aldım listeye 2. olarak :D

 • 16 yaşında kendine hedefler koyup bu hedefleri gerçekleştirmen ve en önemlisi de bilgisayarda boş boş takılarak gençliğini heba etmek yerine birşeyler öğrenip kendini geliştirmen güzel birşey :)

  • Berat

   Cevapla

   Görüşün için sağ ol :)

 • Son yazımda hedefler ile iligili biz yazı yazmıştım yazını okurken aklıma benim yazım geldi , harikasın kardeşim vaktini sosyal ağlarda boşu boşuna harcamak yerine kendini geliştirmek istemen gerçekten takdir edilecek bir şey keşke ülkemizdeki her genç senin gibi bu konularda kendini geliştirse o zaman ne kadar harika bir genç nesil olurduk düşünemiyorum bile , tekrar eline sağlık umarım her şey gönlünce olur. Rabbim kalbine göre versin

  • Berat

   Cevapla

   Şimdi girip baktım şuan da okuyorum. Küçüklükten belli bilgisayarda neler yapıldığını öğrenmek istiyordum. Gün geçtikçe kendime hedefler koydum ve o hedefleri başarmak için adım adım tırmandım. Ben şunu fark ettim bir hedef belirleyince onu başarmak 90% gibi görünüyor. Teşekkür ederim. Amin!

 • Bir amacının olması ve bu amaca göre hareket etmen çok güzel. Amaçların doğrultusunda başarılı olacağını düşünüyorum.

YORUM YAZABİLİRSİN