BERAT BOZKURT

Arayüz Tasarımcısı & Arayüz Geliştiricisi

Nedir Bu Sınavlardan Çektiğimiz
Kas 27, 2015 - 9 Yorum

Sınavlara çalışmaktan kafayı kaldırıp yazı yazabildim hele şükür. Geçtiğimiz 2 haftanın ilk haftası yoğun bir sınav haftasıydı, sonraki hafta ise ilk haftaya göre sakin bir sınav haftası diyebilirim. Sadece 1 dersten sınav olmadık onu da pazartesi olup ilk sınavları bitiriyoruz.

 

Bitiriyoruz ama ardından 2. sınavlar gelecek ve ben ders çalışmayı durdurmayıp YGS’ye -Türkçe de büyük harflerinde yazım yanlışlığı çok yapıyorum buna da bakmam gerekiyor, buraya yazayım da not alayim :)- çalışıyorum. İlk dönem 3 kitap bitirdikten sonra 2. dönemde kalan diğer ders soru bankalarını bitirdik mi tamamdır.

 

Hop durun 1 saniye radyoyu ayarlamam lazim. Geliyorum şimdi.

radyo

Nerede kalmıştık…

İsterseniz gelin sınav olduğumuz bazı dersleri başlık başlık inceleyelim. İlk olarak tabii ki de Matematik ile başlamak istiyorum.

 

Matematik

Biliyorsunuzdur matematiğe karşı ayrı bir sevgim vardır. Sınavdan ayıptır söylemesi 98 aldım. Bu puanı nasıl aldığımı açıklayayım. Derste öğretmenin anlattığı her şeyin kısayolunu bulmaya ve anlayacağım şekilde kafaya atıyorum. Kafaya attığım için de soruları açar açmaz 20 saniye içerisinde cevaplama çalışıyorum, böylelikle anlayıp anlamadığımı anlıyorum. Sınavdan 1 gün önce de formüllere bakıyorum ve yapmakta zorlandığım sorulara bakıyorum – bu dediğim son şeyler ara sıra oluyor, genellikle formüllere bakıp sınava giriyorum-. Böyle de sınavdan iyi bir puan alabiliyorum.

 

Edebiyat

Geçen sene edebiyatın ilk sınavında 10 aldıktan sonra bu sene 83 gibi bir puan ile açılışı yaptık. Bu not edebiyat dersindeki en yüksek notumu almış oldum :)

 

Kimya – Biyoloji

Bölüm olarak sayısal seçmiştim. Sırf matematik için. Kimya ve biyoloji derslerini pek sevmiyorum… Bu dersler bana göre sayısal olarak görülen ama sayısal olmayıpta ezber ders olarak görüyorum. Nasıl sayısal gurubuna giriyor anlamış değilim. Kimya ortanın altında biyoloji de orta. Onların notlarını vermeyeyim :) Ammavelakin kimya dersinde iyiyim, sınavlarını yapamıyorum o kadar.

 

Dil Anlatım

Bu dersten de 79 aldım. Dil anlatım dersini nedense seviyorum. Nedenini sormayın bilmiyorum.

 

Bu yazı hariç yazılan son yazıdan 10 gün sonra paylaşılan yazımın sonuna gelmiş bulunuyorsunuz/bulunuyoruz. -Böyle cümleler kurmayı seviyorum be- Hoşçakalın.

9 YORUM
 • Edebiyattan zayıf beklemem hariç benim de güzel geçti yav. Hocalar neden sınav yapıyor onu da anlamıyorum, anladık işte hiç mi güvenmiyorlar bize?

  • Berat Bozkurt

   Cevapla

   Her anımızda sınav ve be Mert. Matematik vardı bir de senin :D

   • Sınıfta 6.oldum daha ne istiyim :D

    • Berat Bozkurt

     Cevapla

     Haha ben 98 notuyla sınıfta 1. olamadım sınıfı düşün :D

 • Tabi bu sınavlar şimdi sana zor geliyor ama inan okul bittikten sonra hayatın önüne sunduğu sınavlar daha zorlu olacak.

  • Berat Bozkurt

   Cevapla

   İllaki öyle olacak ama… :D

 • Gerçekten illallah ettim ben de artık sınavlardan. Tabi siz gibi bizi de olumsuz yönde etkiliyor ve yazamıyoruz bazı zamanlar. Neyse belki bir gün hepimiz sınavlardan kurtulur rahatça yazabiliriz :)

  • Berat Bozkurt

   Cevapla

   O günü sabırsızlıkla bekliyoruz zaten :D

 • bizim ömrümüzü bu sınavlar yedi zaten, hayat sınavla geçiyor sürekli.

YORUM YAZABİLİRSİN