BERAT BOZKURT

Arayüz Tasarımcısı & Arayüz Geliştiricisi

Hoşuma Gitti #2 İnstagramda Takip Ettiğim Hesaplar
Eki 10, 2016 - 6 Yorum

Bundan çok çok önce zamanlar da bir yazı serisine başlamıştım. O yazı serisinin 2. yazısını yazmakta şimdiye nasip oldu. İlk yazıyı okumak için buraya tıklayıp hemencik okuyabilirsiniz.

 

Bildiğiniz üzere ilk kez instagram hesabı açtım ve vakit buldukça girmeye çalışıyorum. Bu arada beni buradan takip edebilirsiniz. Fotoğraf çekinmeyi fazla sevmediğim için benim fotoğraflarımdan çok çektiğim fotoğraflar ile karşılaşacaksınızdır. Neyse fazla lafı uzatmadan konumuza dönelim.

 

İnstagramdan takip etmekten mutlu olduğum bir takım kanalları burada sizleri tanıtmayı, aslında daha çok listelemeye çalışacağım. Sizinde ilginizi çekebilir belki.

 

1. Adam Dix

Karakter tasarımlarıyla ilgi odağım olduğu bir kanal. Her zaman böyle çizmeyi istediğim için bu kanalı takip etmek keyifli geliyor. Ve biraz da olsa bakarak kendimi geliştiriyorum en azından öyle düşünüyorum. Eğer sizin de böyle ilginiz varsa öneririm.

 

2. İlkin Karacan Karakuş

Çektiği fotoğraflar ile beni büyüleyen bir kanal. Bir diğer ilgim ise böyle güzel ve yaratıcı fotoğraflar çekebilmek. Bunları gördükçe biraz da ilham geliyor diyebilirim. Böyle paylaşımları gördükçe bakış açışı kalıyorum ve yaratıcılığım biraz da olsa gelişiyor diyebilirim.

 

3. Derya Durmaz 

Çizdiği karakterleri görünce okulda yaptığım kağıdın bir köşesine çizdiğim karakter çizmeye çalıştığım çizgiler aklıma gelmiyor değil yani. Acaba ben böyle şeyler ne zaman çizebileceğim ki ya da çizebilecek miyim ? Orası meçhul işte :)

 

4. Ahmet Erdem

Bu hesabımız onaylı bir hesap. Paylaştığı fotoğraflar ise hesabın onaylı olmasına hak eden türlerden. Çünkü çok kaliteli ve güzel anlar yakalayıp, çekiyor ve paylaşıyor. Bence bu hesabı hemen takip etmelisiniz ve paylaştıkların kaçırmamalısınız.

 

5. Shiloh Gordon

Ve bu hesap da çizimler ile ilgili. İllustrator tasarımları ile ağzı açık bırakan bir diğer hesap. Böyle paylaşımları gördükçe programı açıyorum ve çizdiğim resim ‘Cin Ali’ den bir farkı olmuyor. Sonra sonuç hüsranla bitiyor ve programı kapatmam 5 saniyeyi geçmiyor.

 

Bu yazımda böyle bir şey yazmak istedim. Bu serinin devamı illaki gelecektir ama ne zaman geleceği konusunda diyeceğim tabi ki de bir şey yok. Takipte kalın ve görüşmek üzere :)

6 YORUM
 • Gerçekten takip edilesi hesaplar

 • gizliozneblog

  Cevapla

  2 numarayı bende takip ediyordum güzel paylaşımları var. 4 numarayı ise bu paylaşım sayesinde fark ettim. Fakat birde bu fotoğraflarını büyük halleriyle farklı platformlarda paylaşsalar daha güzel olacak.

  • Berat Bozkurt

   Cevapla

   İşte keşke öyle bir şey olsa ama maalasef öyle değil. O yüzden ancak instagramdan bakabiliyoruz

 • Bir karakalem sevdalısı olarak adamdix ve shilohillustration dikkatimi çekti :)

 • Elinize sağlık güzel paylaşım olmuş.Belki bu kişileri takip etmek bizimde hoşumuza gidebilir.Paylaşım için teşekkürler.Emeğinize sağlık.

 • derya durmazın karakter çizimleri gerçekten çok iyi. çizgi film bile yapılabilir!

YORUM YAZABİLİRSİN