BERAT BOZKURT

Arayüz Tasarımcısı & Arayüz Geliştiricisi

Hakkımda
Haz 30, 2015 - Yorum Yok

Merhaba, ben Berat. 1999 yılının Ocak aynın 4’nde dünyaya gelmişim. Yani öyle diyorlar ve nüfuz cüzdanında da öyle yazıyor :) Ankara’nın Polatlı ilçesinde doğdum ve hala burada yaşıyorum. Şimdilik lise öğrencisiyim ve seneye üniversite sınavlarına girip İnşallah istediğim üniversiteyi kazanacağım. Bana göre yoğun bir tempo da ders çalışıyorum.

 

Kendimden bahsedersek olursam. Fazla konuşmayı sevmem ve kendi halinde yaşayan biriyim. Genellikle evden başka bir yere çıkmayı sevmiyorum. Ama yine çağrıldığım zaman onları kırmayıp gidiyorum. Nedense evde yaşadığım odada geçirdiğim zamanlar genellikle güzel geçiyor ve seviyorum. Tabii zaman zaman can sıkıntısı olmuyor değil. Yaşadığım ve aklımda geçenlere genelde kimse ile paylaşmam. Sadece blogumda yazıp yayınlıyorum o kadar. Konuşmayı fazla sevmiyorum demiştim paragrafın başında. Nedenini tam olarak bilmiyorum ama belki normalden daha hızlı konuştuğum için karşımdaki kişi anlamadığı zaman söylediğimi tekrarladığım çok oluyor, belki de ondandır.

 

Bilgisayar karşı fazla meraklıyım. Bu merakım ise 10 yaşında başladı diyebilirim. Abim bilgisayar mühendisliği kazanınca bilgisayarına eğitim videoları falan yüklemişti ve onlara görünce bu ilgiyi kazandım. Gün geçtikçe merakım heyecana döndü ve yaptığım her işte mutlu oldum diyebilirim. Geçen sene yaptığım işten bile emeğinin karşılığını gördüm. Gördüm ve bu gerçekten çok güzeldi. Bilgisayarda yazılım ve tasarım ile uğraşıyorum desem herkes için açıklayıcı olur herhalde. Şimdiden bu işlere başlamamdan ve merakımdan ötürü ise bilgisayar mühendisliği istiyorum.

 

Hedefim ise şimdilik İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar mühendisliğini kazanmak. Neden bu üniversite diye soracak olursanız ise İstanbul istiyordum zaten, bir de bilgisayar mühendisliği olunca madem mühendislik istiyorum neden en iyisini istemeyeyim dedim ve İTÜ’yü hedef olarak belirledim. Ha bir de dediğimi yapan ve inatçı bir kişiliğim vardır. Aklıma koyduğum bir şeyi yapmadan bırakmam ya da yapmak için sonuna kadar uğraşırım. Yazıyı yayınladıktan sonra böyle bir tweet bile attım :)

 

 

Neredeyse 3-4 türden müzik dinlerim. Bu türler ise yaptığım işten, bulunduğum duruma göre değişiklik gösterir. Yani her durum için belli bir türden müzikler dinlerim. Film ve dizi ise ara sıra izlerim. Her zaman izleyince soğuma geliyor. O yüzden aklıma geldikçe izlerim. Spor olarak ise futbol oynuyorum her erkek gibi. Ara sıra basketbol ve badminton oynuyorum. İleri de ise kesinlikle tenis oynamak istiyorum.

 

Okulda ise derslere karşı en çok ilgi duydum ders matematiktir. Küçüklükten bu yana en iyi dersim Matematik idir. Size bu konuyu şöyle anlatayım. Matematik sorularını çözerken matematik için bir dünya kurup o dünya için de yaşıyorum. Bu dünyada ise sayılardan ağaç ekip bir orman kuruyorum. Bu ormanın gelişmesi için sayılar ile işlem yapmam gerekiyor ve matematik dersi ile bunu sağlamış oluyorum. Böylelikle de ormanı geliştirmem de 1 tık ileri gitmiş oluyorum.

 

 

Hadi görüşmek üzere. Gelişme olursa eğer yazı güncelenecektir haberiniz olsun :)