BERAT BOZKURT

Arayüz Tasarımcısı & Arayüz Geliştiricisi

Futbol Kardeşliktir!
Tem 04, 2015 - 5 Yorum

Merhabalar, bir yazıma daha hoş geldiniz. Bugün sizlere “Futbol Kardeşliktir” konusu hakkında düşüncelerimi anlatacağım. Bu düşünce youtube da gezerken karşıma çıkan futbolun güzel anları isimli bir videodur. Bu videoyu izlerken içten bir gülümseme geliyor insana. Hemen videoyu vereyim izleyin, sizinde hafiften bir gülümseme gelecektir.

Ben Türkiye oynanan futbolu izlemem. İzlemeyi sevmiyorum, zevk vermiyor. Ama gidip bir İspanya Ligi’nin Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid maçlarını izleyin nasıl zevk alıyorsunuz. Orada oynanan futbol ise bizim ligteki fulbollar ne ? Her maç hep faul oluyor, adam akılı top oynamıyorlar. Ya kavga olur, ya faul olur … Sizi şimdi Barcelone maçından bir video atayım bir de onu izleyin.

Barcelona, Real Madrid maçı. Dünya’nın en iyi takımlarına karşı yaptığı tek paslar. Türkiye’ de böyle paslar görmeniz imkanız gibi bir şey. Eğer görürseniz de nadiren görürsünüz. Şimdi biz bu konuya neden geldiğimi bilmiyorum ama futbol konusu açılırken bunu da söylemek istedim.

Şimdi bir başka video ile futbolun sadece oyun olduğu asıl amaç ise kardeşlik olduğunun başka bir kanıtı ise

Ben Fenerbahçeliyim ama bu video ile karşılaşırken orada bulunan futbolculara “Vay be adam gibi adam” dedim. Oradaki çocuklara muhabbet etmiş. Öyle sözden değil ama bence samimi. Orada Emre’nin yorumu güzel :)

 

Bugünlük de yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. Esenle kalın. Ha unutmadan da söyleyeyim. Bu konu hakkında düşünce ve görüşlerini en açık bir şekilde paylaşabilirsiniz. Tartışmaya açık bir konudur.

5 YORUM
  • Ne yazık ki Türkiye’de saçma sapan tartışmalar yaşanıyor

  • Sonuçta bir oyun… İnsanlar bunu unutuyor

  • futbol için birbirini öldüren bir ülkedeyiz dahası var mı ? inşallah ilerde tekrarlanmaz futbol kardeşliktir demeye devam ederiz.

  • fairplay ve futbol kardeşliği önemlidir. Sonuçta sporcular para kazanıyor biz birbirimizi yiyoruz :)

YORUM YAZABİLİRSİN