BERAT BOZKURT

Arayüz Tasarımcısı & Arayüz Geliştiricisi

Büyüdüğümü Ne Zaman Anladım #Mim
Eyl 24, 2015 - 8 Yorum

Karşınızda yeniden ben ve yine bir mim yazısı ile karşınıza çıkıyorum. Meçhul Adam beni mimlemiş, ben de cevap vermek istedim. Bu arada 2 tane daha mim daha var ama onlar ile ilgili yazabileceğim pek bir şey olmadığı için onları yazmıyorum. Buradan Mert‘e “Zamanımı Nasıl Ayarlayacağım” adlı konusunda mimlediği için, Safa Abiye “Marka Bağımlılıklarım” adlı mim’i beni mimlediği için teşekkürlerimi ve saygılarımı buradan sunarım.

 

Öncellikle son günlerde neler yaptım, ne gibi değişiklikler oldu onlardan bahsedeyim. Görmüş olduğunuz gibi blogum yepyeni bir görünümüne, temasına kavuştu ve herkese yeniden ama yeniden “Merhaba” dedi. Bu yazı altından tema hakkında görüşlerinizi de görmek isterim yani görmek o kadar isterim ki anlatacak kelimeler bulamıyorum o derece :)

 

Malum Kurban Bayramındayız. Kurban Bayramınız’ı buradan kutlar ve mübarek olmasını dilerim.

kasap-mi-lan-o

 

Meçhul Adam‘a teşekkürlerimi sunar ve mim’in içerisin yavaş yavaş gözümüzü dikelim.

Çarşıya Tek Başıma Çıkmak

Küçükken abimler, babam falan hep çarşıya giderlerdi, hemi de tek başlarına. O zamanlar bende çıkmak istedim.(yaş 10-11 yaşlarında) Tabii yaş küçük olduğu için izin vermiyorlardı. Yaş ilerledikçe kendi başıma çarşıya çıkabiliyordum ve bu büyüdüğümü anladığım ilk durum olmuştu :)

 

Markette Durup, Marketi Yönetmek

Eskilerde babamın küçük bir marketi vardı. Genellikle babamla birlikte dururduk ve arada sırada babama yardımcı olurdum. Yaş ilerledikçe dükkanı tek başıma bakabiliyordum. Bu olay da büyüdüğümü anladığım olaylardan biri. Ha bu arada markette dura dura matematik işlemlerim gelişti ve şuanda da hala faydasını görüyorum.

 

Gece Dışarıya Çıkmak

Belki gülüyorsunuzdur ama gerçeklerden bahsediyorum :) Genellikle beni gece yani hava karardıktan sonra markete falan gidilecekse beni yollamazlardı. Nedenini hala da anlayamadım :) Gece kendim başıma dışarıda çıktığımda da büyüğümü anladığım diğer bir olay.

 

Yaptığım İşten Kendi Paramı Kazanmak (16 Yaş yani bu zamanlar)

Bileniniz vardır bilmeyenleriniz vardır belki. Freelance olarak Photoshop ile hazırlanmış site tasarımlarınızı kodlayıp kullanıma açık bir şekilde kodluyorum ve site olması için gereken her şeyi yapıyorum. Bu iş üzerine yaşadığım yer(Polatlı)de tek ofis olan yerde çalışmaya başladım, kısmen :) Yaptığım işte emeğimin karşılığını pek alamıyorum. O işten ayrıldım ve freelance olarak internetten iş bulmaya çalıştım ve bir kaç tane iş aldım. Aldığım işte emeğin karşılığını aldıkça ve kendi paramı kazandıkça baya bir büyüdüğümü hissetmişim. Bu arada Meçhul Adam da değinmiş “Magnum Artık Pahalı Değil” kısmına kendi paramı kazandıkça pahalı olmadığını anlıyor insan :D

 

Çevremdekilerin Bana Güvenmesi ve Büyük Bir Adam Yerine Koyması

Bu başlık biraz değişik gelebilir ama öyle. Eğer çevrenizdeki kişilerin güvenini kazanmışsanız, tamam olmuş demektir. O zaman insan büyüdüğünün farkına varıyor —sizi bilmiyorum ama bende böyle oluyor şahsen— Karşındakinin güvenini kazanmak bence en zor bir iştir. Hele ki bir de seni Büyük Bir Adam yerine koyuyorsa o zaman aklınızdan “büyüdüm” diyorsunuz, pardon öyle değil “BÜYÜDÜM” diyorsunuz. Aradaki farkı siz bulun artık.

 

Başta dediğim gibi diğer mimlere cevap vermediğim için kusura bakmasınlar. Meçhul Adam bana defanstan pas verdi. Ben de oyunu açmak için Burakoli (hatırlamaya bilirsin belki :) ), Muhammet Kavlakcı, Fundalina (Görürse eğer) ve Yalçın Güler‘e topu atayım. Gerisi onlarda artık. Pas mı atar, orta mı açar, şut mu çeker ? Bilmem artık. Cevaplar beklerim kesinlikle :)

8 YORUM
 • Bu mim beni eski yıllarıma götürecek. En kısa zamanda cevaplicam kardeşim. Bu arada ilk defa mimlendim. Heyecan yaptım resmen :)

  • Berat

   Cevapla

   Mim konusu çok güzel, benim hoşuma gitmişti. Hayırlı olsun öylese :)

 • Cevap verdiğine sevindim. Herkesin farklı bir hikayesi var :)
  Yazının başında temadan bahsetmişsin; sadelik candır, ciğerdir :)

  • Berat

   Cevapla

   Normal ya farklı hikayesi olması :) Sadeyi severim, candır can. :)

   • Yalnız bu surat ifadeleri temayla tam uyumlu değil sanırım. İfade koyunca alt satıra atıyor

    • Berat

     Cevapla

     Aklımda o emotion kullanmam herhalde. Sevmedim bunları

 • Kardeşim mim için çok teşekkür ederim, 5 tane mim yazısı vardı ama aklıma ilk senin mim’in geldi hemen yazdım ;) okuyup yorumlarsan sevinirim :) Bazı cümle ve kelimelere senin ki nin aynısı ama yanlış anlama copy paste felan yapmadım yani, olduğu gibi dilimden, gönlümden döküldüyse onları yazdım ;)

  • Berat

   Cevapla

   Sıkıntı yok yok :D Elbette yorumlarım şimdi giriyorum zaten :D Cevapladığın için sağ olasın :)

YORUM YAZABİLİRSİN