BERAT BOZKURT

Arayüz Tasarımcısı & Arayüz Geliştiricisi

Android Maceralarım #1
Ağu 24, 2015 - 4 Yorum

Merhabalar, yazı girmeyeli 6 gün olmuş. Yazı yazma fırsatım olmadığından yazı giremiyordum. Bende bloguma uğrayım da bir yazı yazayım dedim. İyi ettim gibi :) Bugün bir değişiklik yapıp gif eklemicem. :) Bir de bu aralar kafam çok karışık, neden bende bilmiyorum ama canım çok sıkılıyor.

Yazımızın asıl konusuna giriyoruz. Tweet atmıştım, android öğrenmeyi ertelediğime dair. Çünkü program arayüzü çok kasmalar yaşıyordum. Kod yazarken bile en az 1,5 dakika bekliyordum. O yüzden ara vermiştim.

Ama sonra aklıma koydum ve az bir şey de olsa öğrenmeyi çok istiyordum. Ve ilk adımlarımı da attım sayılır. İlk projemi aşağıda gördüğünüz gibi ilke göre basit bir uygulama :)

android-img

Twitterdan da paylaştığım tweeti görmek istiyorsanız onu da aşağıya güzel bir şekilde yerleştiriyorum. Belki favlarsınız, rtlersiniz ya da belli mi olur takip edersiniz :)

Gördüğünüz gibi ilk projelerim bunlar. İlerleyen zamanlar da ve fırsat buldukça yeni şeyler öğrenmeye devam edeceğimi umuyorum. Bu arada şimdi aklıma geldi bu yazıyı seri yapsam çok iyi olur gibi yaptığım projeleri burada sunmuş olur. Blogumun amacı zaten kişisel günlük. O yüzden yaşlandığım zaman görüp “Vay be! Neler yapmışım” diyebileyim diye seri yapacağım hadi hayırlı olsun :)

Zamanım oldukça ve fırsat buldukça öğrenmeye son hız devam ediyorum. Büyük ihtimal bitiremeyeceğim ama artık lise sonunda tam anlamıyla öğrenmiş olurum gibi hissediyorum.

Diğer yazılarımda da bahsettiğim gibi ilk uygulamam 512mb.org mobil uygulaması olacak. Çünkü piyasa da kişisel bloglar oldukça az. Herkeste bilgisayar başında fazla duramadığı için akıllı telefonlarında istedikleri zaman ve istedikleri yer de istediği şekilde okuyabilirler.

Bu yazıyı yazarken bu kadar yazacağımı beklemiyordum ama 252 karakteri bulmuş bile. İnsan yazdıkça yazacağı geliyor. Neyse nokta(.)yı koyuyorum ve yazımı burada sonlandırmak üzere sağ tarafta bulunan “Yayımla” butonuna basıyorum etiket ekledikten sonra :)

Ekleme : Olur da favlamak , rt’lemek ister canınız. O yüzden canınızı sıkmayım diye buyrun en kolay yönetimi

 

Yazının 2. serisi çıktı. Olur da bakmak istersen http://www.512mb.org/android-maceralarim-2.html adresine tıklayabilirsin.

4 YORUM
 • Vay benim Androidci Berat abim :D İnşallah kısa zamanda uzun yol kat edersin. Sana güvenim sonsuz! Sen yaparsın :)

  • Berat

   Cevapla

   Haha :D İnşallah. Eyvallah :)

 • Bende Android Studio ile uğraıyorum yarım aydır :) Uygulama simge, var ikon ve webview yaptım :) Derslere devam ediyorum :)

  Başarılar dilerim :)

  • Berat

   Cevapla

   Sen hızlıymışsın ya, benim de yarım ay oldu neredeyse ama yarım ayın sadece 3-4 gününde bakabildim. Fırsat bulamıyorum :D Bu arada özelden hangi dersleri izlediğini atarsan çok memnun ama çok memnun olurum :D

YORUM YAZABİLİRSİN