BERAT BOZKURT

Arayüz Tasarımcısı & Arayüz Geliştiricisi

Android Maceralarım #2
Eki 29, 2015 - 8 Yorum

Bu serimizin 2. yazısını yazma zamanı geldi diye düşünüyorum. Okuyan vardır okumayan vardır belki bir daha okumak isteyen belki de hatırlamak için bir daha okumak isteyenler vardır -kulaklarım çınladı gibi küfür etmeyin lütfen ama lütfen :)- yazıya buradan ulaşabilir.

 

Bir yandan Karmate oynatma listem çalarken bu cümleleri, paragrafları kuruyorum, ne yazdığımı bilmeden. Ha bu arada aklıma gelmişken buradan Enes Aktaş‘a selamlar. Pozitif bir giriş yapamadım ama Merhaba yazmadan başladım. Bu yüzden yok mu bana bir alkış ? Buradan ona Merhabalar :)

 

Android Maceralarım #2

 

Bir süreliğine ara vermiştim bilgisayar ile olan işlerime. Normal hayata dönmeye çalıştım, ders çalışmaya ve yeni bir şeyler öğrenmeye çalıştım, kafamı rahatladım. Birazcık başarılı olduğum gibi ama yine soluğu bilgisayar başında aldım. Bilgisayar başında Android öğrenmeye çalışıyordum. Biraz ilerleme katettim gibi -pardon bana göre bayağı bir ilerleme katettim-.

 

Elimde olan eğitim setlerinin yarısına kadar geldim sayılır. O yarısına kadar Temel Java Eğitimi aldım. Android Studio arayüzünde bulunan düğmelerin, yazıların ne işe yaradığını biraz daha öğrendim gibi gibi. Aslında java bakıldığı gibi zor değil. Eskiden php öğrenmeye çalıştığımda gördüğüm fonksiyonları java da görünce “Ulan karşıma hep bu geliyor” değimi hatırlıyor gibiyim. Ama 2. kez görünce ne işe yaradığını kavradım ve iyi bir şekilde öğrendiğimi inanıyorum, öyle umuyorum desem iyi olur gibi.

 

Bir sonraki derslerde uygulama yapmaya hazırlık yapıp, ilk – son olmaz inşallah- uygulamamızı yapacağız. Eğer bu işi becerirsem -ki kendime inanıyorum- ilk iş google playda kendime geliştirici hesap almak olacak. Fiyatı bana göre çok ama verip parasını alacağız bir hesap.

 

Önceki yazılarımda değinmiştim. İlk uygulamam kendi web site uygulamam olacak. Belki olmaz yani olur da ilk olmaz. Başka projeler gerçekleştirip daha sonra kendi uygulamamı yapabilirim. O konu kafamda şekillenmedi.

 

Günlük 3-4 video izleyerek kendimi rahat tutmaya çalışıyorum. Çünkü eğer canım sıkılırsa hemen vazgeçme oranım bayağı bir yüksek. Tabi bu değerler ortalama canım ne zaman sıkılırsa orada bırakıp kitap okumaya, ders çalışmaya, internette dolaşmaya veyahut komik video izleme ile geçiriyorum. Kafa dağıtmak şart çünkü. Önümdeki günlerde yapacağım proje seçmeyi, araştırmayı ve tasarım yapmayı düşünüyorum.

 

Şimdiye kadar görülecek bir uygulama olmadığı için bir resim koyamıyorum. Ama ilk uygulama yaptığımda böyle bir yazı daha yazacağım ve uygulama hakkında, ilerleyen zamanlarda aklımda neler olduğunu orada yazacağım.

 

Hadi bana Eyvallah!

8 YORUM
 • O uygulamayı merakla bekliyorum :)

  • Berat

   Cevapla

   Beklemeye devam öylese :)

 • Bence Google Play geliştirici hesabını ilk fırsatta almalısın.. Hesabın olması geliştirmeler için ayrıca bir sebep oluşturacaktır..

  • Berat

   Cevapla

   Düşüncen için sağ ol. Daha ne olacağı belli olmadığı için erkenden almak istemiyorum

 • Merakla uygulamanızı bekliyorum :9. Başarılı işler yapacağa benziyorsunuz.

  • Berat

   Cevapla

   Bakalım hayırlısı

 • Uygulamayı bekleyenler arasıdna yer aldım. Umarım tekrar ara vermez güzel projelere imza atarsınız.

  • Berat Bozkurt

   Cevapla

   Tamamdır :) Teşekkürler :)

YORUM YAZABİLİRSİN